Ekonomi

Diyarbakır, Nusaybin ve Batman Ticaret Borsaları Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) ve Batman Ticaret Borsası (BTB) arasında tarım ve hayvancılık başta olmak üzere ticari ve ekonomik işbirliklerinin geliştirilmesi ve yeni projelerin birlikte hayata geçirilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Diyarbakır Ticaret Borsası’nda düzenlenen iş birliği protokolüne, Diyarbakır Ticaret Borsası Lideri Engin Yeşil, Nusaybin Ticaret Borsası Lideri Necdet Aktaş, Batman Ticaret Borsası Lideri Arif Güneş ve her üç Borsanın Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

İmza protokolünde konuşan Yeşil, Diyarbakır Ticaret Borsası ile Nusaybin ve Batman Menkul Kıymetler Borsaları arasında geçmişten gelen bir işbirliğinin bulunduğunu hatırlatarak, imzalanan protokolle daha detaylı projelere imza atacaklarını söyledi.

Yeşil, borsaların gelişmesi amacıyla ticaret, eğitim, teknik konular, işçi eğitimi ve değişimi, teknoloji alışverişi, konferanslar ve diğer çeşitli alanlarda hizmet, deneyim ve uzmanlığın paylaşılmasını amaçlayan uzun vadeli bir işbirliği protokolü imzalandığını belirtti. , emtia piyasaları ve ülke ticaretinde öncelik kendi bölgelerine verilmektedir. açıkladı.

Batman Ticaret Borsası Lideri Arif Güneş, iş birliği protokolünün bölge açısından son derece değerli olduğuna inandığını belirterek, bunun kentteki ve bölgedeki borsaların modernleşme gibi konularda başta olmak üzere birçok açıdan daha etkin çalışmasına olanak sağlayacağını sözlerine ekledi. borsa faaliyetleri, E-ticaret, uygun uygulama paylaşımı ve kıyaslama çalışmaları. bir fırsat olduğunu söyledi.

Nusaybin Ticaret Borsası Lideri Necdet Aktaş da bölgesel çalışmaların çok değerli olduğunu, bunu yaptıkları birçok çalışmada gördüğünü, her borsanın kendi çalışmalarını yürütmesinin elbette çok değerli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından borsalar arasında işbirliği protokolü imzalandı. – DİYARBAKIR

solhan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu